pogotowiePC


Download

Darmowa bramka PROXY


Anonimowość w Internecie jest mile widziana. Po pierwsze gwarantuje, że nikt nie będzie nas śledził, po drugie zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo. Podczas kiedy jedni mają wrażenie, że są w sieci absolutnie nie do złapania i mogą działać bezkarnie, wiele osób obawia się, że może być jednak obserwowane w ten czy inny sposób. Nie chodzi zresztą wcale o coś nielegalnego. Po prostu istnieje w Internecie wiele aplikacji, które w taki czy inny sposób wyłapują użytkowników - np. żeby wysyłać do nich reklamy (również SPAM) czy linki do stron, które będą zgodne z ich zainteresowaniami. Nikt tu nie przekracza w zasadzie prawa, ale użytkownicy nie lubią, kiedy w ten sposób narusza się ich prywatność.

Takie działania przez większość osób nie są traktowane jak próba dostosowania treści do indywidualnych potrzeb, ale jak próba wciśnięcia nam produktów, które będziemy chcieli kupić. Przeglądasz strony o odchudzaniu, z pewnością zainteresuje cię nowy preparat wspomagający spalanie tłuszczu, odwiedzasz witryny z treścią dla dorosłych - może będziesz zainteresowany zakupem zabawek erotycznych itd. Jest jednak wiele osób, które nie życzą sobie takiego "wciskania" produktów na siłę. Poza tym niekoniecznie chcą pozostawiać po sobie ślad w Internecie. W przypadku użytkowników używających stałego adresu IP sprawa jest szczególnie trudna.

Co w takim razie daje nam bramka PROXY ?

"Proxy" to po angielsku pośrednik. Terminu tego używa się w Polsce tylko w informatyce. Oznacza on przede wszystkim serwer pośredniczący, a więc taki, który pośredniczy w połączeniu i pewnych operacjach między klientem i serwerem docelowym. Bramka pośrednicząca, inaczej bramka proxy pośredniczy w połączeniu z konkretnym adresem przez co osoba obserwująca nasze poczynania w sieci zgubi nasz trop. To coś jak wejście do strumienia podczas pościgu z psami. Docieramy do miejsca, do którego chcemy dotrzeć, ale ślad urywa się na bramce proxy. To bramka łączy się (czy łączy nas) ze stroną, która nas interesuje. Zwykle w ramach usług otrzymujemy też filtr zagrożeń, możliwość zarządzania ciasteczkami czy przyspieszenie połączenia z daną witryną, dzięki przechowywaniu w pamięci jej adresu. Bramka może też blokować pliki przychodzące - np. niechciane reklamy czy inne aplikacje, które mogłyby się okazać niebezpieczne dla naszego komputera. Ma więc taka bramka proxy ma wiele zalet, przede wszystkim jako dodatkowa ochrona przed zagrożeniami z sieci, ale też jako gwarancja naszej anonimowości. Pozwala uchronić się przed nawałą niepożądanych reklam, zwłaszcza tych, które dość bezczelnie odwołują się do naszych zainteresowań, problemów czy słabości. Zwykle też na stronach proponujących usługi tego typu znajdziemy wytyczne lub programy mówiące nam o tym, jaki mamy adres IP i czy jakieś zabezpieczenia są już włączone na naszym serwerze. Oferowane są też różne stopnie anonimowości: transparent - adres IP ujawniony, korzystamy jedynie z szybszego ładowania stron, anonimous - jest wysyłana informacja, że korzystamy z serwera pośredniczącego oraz high anonimous (elite) - taka informacja nie jest podawana, pozostajemy absolutnie anonimowi.m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved