pogotowiePC


Download

Darmowe programy antyspyware


Darmowe programy antyspyware - Programy chroniące przed różnego rodzaju oprogramowaniem szpiegującym, mogą stanowić wartościowy dodatek do oprogramowania antywirusowego.

Spybot Search & Destroy 1.6.2.46 Polska wersja najczęPćiej pobierany


spybot search & destroy

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 15,7 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista
Język: POLSKI

Darmowy program przeznaczony przede wszystkim do wykrywania i usuwania plików spyware, keyloggerów i dialerów. Wykrywa też niektóre Trojany czy hijackery. W usuwaniu komponentów skuteczniejszy niż niejeden popularny program, ponieważ zawiera bardzo dużo sygnatur, nie znanych nawet Ad-Aware. Neutralny klient Cydoor zastępuje uszkodzony plik, zapobiegając destabilizacji działania zawierającego go programu. Przystępny interfejs mamy tu od razu w języku polskim, więc odpada ściąganie dodatkowej łatki. Program posiada możliwość aktualizowania online. To dobre uzupełnienie dla innych aplikacji antywirusowych, na przykład popularnego Avasta.

POBIERZ

Ad-Aware Free Internet Security 9.0.5 najczęPćiej pobierany


ad-aware

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 124,4 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/7
Język: Angielski

Różne programy darmowe, albo reklamowe pozostawiają po sobie oprogramowanie i wpisy w rejestrze, których zadaniem jest wyłapywanie naszych prywatnych danych i przesyłanie ich do sieci. Jeżeli twój komputer został zaatakowany przez spyware, Ad-Aware w wersji 8.3.3 będzie świetnym rozwiązaniem tego problemu. Ten program anty-spyware posiada prosty w obsłudze interfejs, usuwa wszystkie spywary bardzo sprawnie. Wykrywa też wirusy i trojany. Nadaje się głównie usuwania takich zagrożeń. Nieco gorzej radzi sobie z ochroną w czasie rzeczywistym, pobieraniem aktualizacji. Zajmuje też dość dużo miejsca w pamięci. Proces skanowania komputera może trwać nieco dłużej niż przy użyciu płatnych aplikacji o podobnym zastosowaniu.

POBIERZ

Emsisoft Emergency Kit 1.0.0.25 Polska wersja najczęPćiej pobierany


emsisoftemergencykit

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 103,6 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/2003/2008/7
Język: POLSKI

Rozbudowane narzędzie do śledzenia i likwidowania różnego rodzaju śmieci i zagrożeń w naszym komputerze. W skład tego darmowego zestawu wchodzą takie programy jak: Emergency Kit Scanner, HiJackFree, Commandline Scanner oraz BlitzBlank. Pierwszy jest przeznaczony do wykrywania i usuwania spyware'ów, adware'ów, trojanów, dialerów i robaków. Można go używać w czterech trybach - szybkim, dokładnym, inteligentnym i użytkownika. Zawiera m.in. zintegrowaną bazę www - umożliwiając uzyskanie informacji o wykrytych szkodnikach. Commandline - to skaner w trybie konsoli. HiJackFree - pomaga pozbyć się komponentów typu hijack, a BlitzBlank skanuje i chroni komputer przed malwarem. To jedno z najbardziej dokładnych i rozbudowanych darmowych narzędzi antyspyware.

POBIERZ

Spyware Terminator 2.8.2.192


spywareterminator

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,6 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

Wyjątkowo szybki i bardzo skuteczny program do wykrywania, usuwania oraz ochrony przed komponentami spyware, trojanami, wirusami czy keyloggami. Skanuje nieporównanie szybciej niż większość antyspywarów. Jest też bardzo skuteczny, jeżeli chodzi o wykrywanie mniej znanych komponentów i szkodliwych programów. Można go również stosować do analizowania i usuwania zablokowanych plików oraz do skanowania dysku twardego w poszukiwaniu zagrożeń. Jego dodatkową opcją jest ochrona komputera w czasie rzeczywistym z możliwością ustawienia poszczególnych opcji. Posiada wiele dodatkowych opcji, z którymi warto się zapoznać.

POBIERZ

Windows Defender 1.1.1593.0 Polska wersja


windows defender

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 5,0 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/2003
Język: POLSKI

Darmowy program wydany przez Microsoft. Służy do wykrywania i ochrony przed niepożądanymi komponentami typu spyware, rootkit, keylogger itp. Zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym na żądanie. Monitoruje między innymi programy i procesy, które uruchamiają się podczas startu systemu oraz innych aplikacji Microsoft, a przede wszystkim Internet Explorera. Sygnatury pobierane są z sieci automatycznie. Funkcja Software Explorer pozwala na sprawdzenie i blokowanie niebezpiecznych komponentów uruchamianych podczas startu, albo korzystające z połączenia internetowego. Program pozwala na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach między użytkownikami, jeżeli wyrazimy na to zgodę. Tak jak większość aplikacji firmy Microsoft posiada przyjazny dla użytkownika interfejs.

POBIERZ

SUPERAntiSpyware Free Edition 4.48.0.1000 Polska wersja


superantispyware

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 9,8 MB
System operacyjny: Windows 98/2000/XP/Vista/2003/7
Język: POLSKI

Bardzo dobry program do wykrywanie i usuwania niebezpiecznych plików i komponentów oraz do ochrony systemu w czasie rzeczywistym. Likwiduje spyware, adware, malware, trojany, robaki i dialery. Posiada trzy tryby skanowania do wyboru - skanowanie dysku twardego, rejestru oraz wymiennych nośników pamięci. Bazę sygnatur, która jest stale aktualizowana, w wersji darmowej trzeba pobierać ręcznie. Możliwe jest określenie bezpiecznych plików i folderów, które są omijane podczas skanowania, dzięki czemu przebiega ono o wiele sprawniej i szybciej. Rozszerzona płatna wersja jest do pobrania na stronie producenta.

POBIERZ

CWShredder 2.19


cw

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,5 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP
Język: Angielski

Mało który darmowy programik radzi sobie tak dobrze z spyware'ami typu hijacers. Jest to zmora użytkowników IE. Programiki te zagnieżdżają się w komputerze zaburzając prawidłową pracę przeglądarki (zmieniają stronę startową, generują popups - wyskakujące okienka, lub redirecty, czyli przekierowania na niechciane strony). CWShredder jest świetnym lekarstwem na tego typu zaburzenia. Można go traktować jako uzupełnienie innych darmowych programików antyspyware (przede wszystkim Ad-Aware), które słabo radzą sobie z komponentami hijacers. Ma co prawda wąskie zastosowanie, ale dla użytkowników Internet Explorera jest po prostu niezbędny.

POBIERZ

SpywareBlaster 4.4


superantispyware

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 3,1 MB
System operacyjny: Windows 98/NT/2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

Bezpłatny program zapewniający ochronę przed zainstalowaniem niepożądanych komponentów i programów, atakujących głównie przez przeglądarkę Internet Explorer. Blokuje ciasteczka (pliki cookies), w których zapisywane są nasze poczynania w Internecie. Zaletą programu jest też możliwość wykonania zrzutu czystego systemu, co pozwoli po zainfekowaniu doprowadzić do stanu pierwotnego, zgodnie z prawidłowymi ustawieniami. Program nie niszczy wirusów ani zainfekowanych plików, służy jedynie do ich wykrywania i zapobiegania infekcjom - jest więc raczej uzupełnieniem do innych programów antyspywarowych.

POBIERZ

SpywareGuard 2.2 Full


superantispyware

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 2,0 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP
Język: Angielski

Darmowe narzędzie uzupełniające do programu SpywareBlaster, wydane przez tego samego producenta. Umożliwia ochronę systemu w czasie rzeczywistym, pracuje w tle, nie ingerując w działanie innych aplikacji. Zapobiega pobieraniu i ingerencji w ustawienia przeglądarki plików zainfekowanych typu EXE i CAB. Pozwala aktualizować bazę sygnatur komponentów spyware, a także na wykrywanie i aktualizowanie bazy o komponenty nieznane oraz zmodyfikowane (analiza heurystyczna).

POBIERZ

IObit Security 360 1.60


superantispyware

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 13,5 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: Angielski

Dokładny, łatwy w obsłudze darmowy program do wyszukiwania różnego typu zagrożeń. Wykrywa i blokuje spywary, boty, robaki, trojany, adwary i inne. Chroni komputer w czasie rzeczywistym. Posiada mechanizm wyszukiwania zagrożeń oparty na silniku heurystycznym i definicjach. Dzięki temu chroni przed znanymi jak i nieznanymi zagrożeniami, jakie atakują nasz komputer. Z jego pomocą można też dokonać czyszczenia rejestru i różnego rodzaju plików z informacji prywatnych, dzięki czemu jesteśmy pewni, że nikt nie szpieguje nas w sieci. Zalecane jest stosowanie go jako uzupełnienia innych programów antywirusowych. Przede wszystkim to bardzo dokładna ochrona.

POBIERZ

RegRun Reanimator 6.9.7.60


pctools

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 8,6 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/2003/2008/7
Język: Angielski

Narzędzie do ochrony przed wszelkiego rodzaju wirusami nie każdemu przypadnie do gustu. Niesłusznie. Wielu użytkowników odstrasza fakt, że RegRun Reanimator tworzy listę z dokładnym raportem o poszczególnych wykrytych zagrożeniach i wysyła ją do producenta. Po przeanalizowaniu dostajemy plik czyszczący nasz komputer z wszystkich niepożądanych elementów. To dobre narzędzie dla osób, które same nie znają się na wirusach, trojanach czy adwarach. Pozwala on skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych - zupełnie za darmo. Oczywiście można z niego korzystać również samodzielnie z pominięciem przesyłania raportu do producenta. To jedynie ułatwienie dla niespecjalistów.

POBIERZ

m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved