pogotowiePC


Download

Darmowe programy antywirusowe


Darmowe antywirusy - programy zabezpieczające stanowiące podstawę ochrony każdego komputera. Jego działanie to wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Współcześnie najczęściej jest to pakiet programów chroniących komputer przed różnego typu zagrożeniami.

Antywirusy często się gryzą !!!
Uwaga ! Jeżeli chcesz pobrać i zainstalować program antywirusowy z tej strony, powinieneś sprawdzić, czy w Twoim systemie nie jest już zainstalowany inny program tego typu.
PRÓBA ZAINSTALOWANIA LUB URUCHOMIENIA JEDNOCZEŚNIE DWÓCH ANTYWIRUSÓW MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ PROBLEMAMI Z POPRAWNYM FUNKCJONOWANIEM KOMPUTERA !

avast! Free Antivirus 6.0.1125 Polska wersja najczęśćiej pobierany


avast

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 54,3 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Język: POLSKI

Najbardziej znany i lubiany darmowy program do ochrony komputera przed wirusami. Przez wielu uważany za najlepszą tego typu propozycję wśród programów bezpłatnych. Zapewnia ochronę komputera w czasie rzeczywistym. Posiada bogatą bazę sygnatur niebezpiecznych komponentów. Pozwala też chronić komputer przed programami potencjalnie niechcianymi. Wersja 5.0 obsługuje heurystykę, co pozwala na wykrywanie i usuwanie nowych lub zmodyfikowanych zagrożeń. Ostatnia wersja została też zoptymalizowana jeżeli chodzi o pracę w procesorami wielordzeniowymi. Wielkimi zaletami tego programu są też prosty w obsłudze interfejs oraz małe wymagania sprzętowe. Pracując szybko i skutecznie avast nie obciąża za bardzo pamięci i procesora w przeciwieństwie do wielu innych, także płatnych antywirusów.

Uwaga !
Po zainstalowaniu programu należy poprzez stronę www dokonać jego bezpłatnej rejestracji w przeciwnym wypadku pozostanie korzystać z 60 dniowego dema.

POBIERZ

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 10.0.0.648 najczęśćiej pobierany


avira

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 50,3 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

Jedyną wadą tego programu jest brak polskiej wersji językowej. Program znany i polecany przez użytkowników, w szczególności dzieku temu, że posiada dużą ilość sygnatur wirusów i wykorzystuje niewielkie zasoby systemowe. Silnik programu pozwala na ochronę i usuwanie robaków, wirusów, koni trojańskich, rootkitów, spyware, adware i innych zagrożeń w tym również phishingu. Po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej czyli wiadomości przychodzące i wychodzące są skanowane w poszukiwaniu wirusów.

POBIERZ

AVG Anti-Virus Free Edition 2011 10.0 Build Polska wersja najczęśćiej pobierany


avg

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 146,2 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Język: POLSKI

AVG Anti-Virus 9.0 Free Edition oferuje skuteczne zabepieczenie przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem przy zachowaniu niskich wymagań systemowych i częstych aktualizacjach sygnatur wirusów. W jego skład wchodzi skaner główny oraz skaner rezydentny, monitorujący każdy uruchamiany plik, skaner poczty e-mail, filtr anty-spyware, ograniczający dostęp do informacji na komputerze dla programów szpiegujących i komponentów reklamowych, a także moduł LinkScanner, którego zadaniem jest ochrona przed niebezpiecznym stronami internetowymi, jeszcze przed ich wyświetleniem. Ocenia on również pod kątem bezpieczeństwa wyniki wyszukiwania Google, MSN i Yahoo. Współpracujący m.in. z MS Outlook i Outlook Express.

POBIERZ

BitDefender Free Edition 2009 12.0.12


bitdefender

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,2 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

BitDefender Free Edition to darmowy program antywirusowy, który korzysta z tych samych ICSA Labs certyfikowanych silników skanowania co w innych produktach BitDefender, jednak W odróżnieniu od wersji płatnych nie posiada rezydentnego skanera działającego w tle. Jako prosty antywirus zapewniający podstawową ochronę pozwala na skanowanie wybranych folderów i plików. W darmowej wersji aplikacja oferuje także moduł automatycznej aktualizacji bazy definicji wirusów.

Uwaga!

Instalacja programu odbywa się w trybie online.

POBIERZ

Panda Cloud Antivirus 1.4 Polska wersja


pandacloud

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 0,3 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: POLSKI

Panda Cloud Antivirus to nowy program wśród darmowych antywirusów. Sygnatury wirusów przechowywane są na farmie serwerów, a więc aplikacja działa w tzw. "chmurze", co w praktyce oznacza, że część procesów i zasobów przeniesiona jest na zewnętrzne serwery. Dzięki temu program zużywa znacząco mniej pamięci i mocy obliczeniowej. Panda Cloud oferuje intuicyjną obsługę oraz ochronę w czasie rzeczywistym i dzięki wspomnianej chmurze jest aktualizowana cały czas.

Uwaga!

Pobierany plik to tylko instalator online, który po uruchomieniu pobiera wymagane do instalacji pliki (ok. 20 MB).

POBIERZ

Microsoft Security Essentials 2.0.657.0 Polska wersja


securityessentials

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 32 bit - 7,8 MB; 64 bit - 9,7 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: POLSKI

Bardzo lekki antywirus charakteryzujący się małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Poza bardzo przyjaznym i prostym w użyciu interfejsem graficznym oferuje trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń. Daje również możliwość pomijania poszczególnych lokalizacji podczas skanowania.

Uwaga !
- Licencja zezwala na instalację i używanie programu jedynie na komputerach domowych (wyjątkiem jest przypadek, gdy w domu te same komputery są wykorzystywane do prowadzenia firmy).

32 bit
64 bit

PC Tools AntiVirus 8.0.0.654 Free Edition


pctools

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,5 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: Angielski

To, co wyróżnia produkt firmy PC Tools wśród innych tego typu aplikacji, to bardzo małe wykorzystywanie zasobów systemowych. Procesy uruchomione podczas standardowego korzystania z ochrony w czasie rzeczywistym zajmują około 1 MB w pamięci RAM komputera. PC Tools AntiVirus Free Edition oferuje pełną funkcjonalność płatnej edycji programu (ochrona poczty, plików, internetu, automatyczne aktualizacje, ręczne skanowanie plików itp.). Nie posiada on jednak wsparcia technicznego oraz telefonicznego. Wersja komercyjna dodatkowo posiada szybszy transfer przy pobieraniu uaktualnień bazy definicji wirusów.

POBIERZ

m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved