pogotowiePC


Download

Darmowe programy monitoring komputera


Monitoring komputera - aplikacje pozwalające na śledzenie operacji wykonywanych na komputerze, a także na zdalene działanie na komputerze np. podłączonym do sieci. Daje także możliwoć blokowania różnego rodzaju opcji. Usprawniają ochronę i administrację komputerów w sieci.

BramkarzXP Light 1.2 Polska wersja


BramkarzXP Light

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,6 MB
System operacyjny: Windows XP
Język: POLSKI

Bardzo ciekawe narzędzie do śledzenia wybranego pliku podczas pracy komputera. Program pozwala prześledzić procesy generowane przez jakiś podejrzany plik. Sprawdza wpisy w rejestrze, kopiowanie, przenoszenie i usuwanie innych plików, zmiana nazwy, zamykanie i tworzenie nowych procesów, pobieranie plików z Internetu, monitoring iniekcji kodów. Dzięki managerowi procesów jesteśmy w stanie dotrzeć do źródła problemu i natychmiast go zlikwidować. Zwłaszcza jeżeli proces uruchamia się z innego folderu niż System32 manager taki jest niezwykle pomocny. Zaletą programu jest stosunkowo przyjazny dla użytkownika interfejs. Istotne ułatwienie stanowi też filtr na pliki wykonywalne.

POBIERZ

KeyBoardWindow 1.1 Polska wersja


keyboardwindow

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,4 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Język: POLSKI

Program, mówiąc ogólnie, śledzący wpisy na klawiaturze. Dzięki niemu możemy śledzić kto, kiedy i co napisał na naszym komputerze podczas naszej nieobecności. Bardzo przydaje się, gdy podejrzewamy, że ktoś korzysta bez naszego pozwolenia z peceta. Może też stanowić dodatek do ochrony rodzicielskiej. Dzięki tej aplikacji będziemy wiedzieli co nasze pociechy wypisują na komputerze. Program może się uruchamiać podczas startu systemu, pozwala na ukrycie ikonki oraz jej zmiana (podszywa się po systemową). Nawet jeśli osoba śledzona otworzy i zamknie komputer bez naszej wiedzy zostanie zapisany log z wszystkimi potrzebnymi informacjami. Nie powinny mieć kłopotu z tą aplikacją osoby, które choć trochę znają się na obsłudze sprzętu komputerowego.

POBIERZ

LanTool 0.2.2


LanTool

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,6 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP
Język: Angielski

Aplikacja przeznaczona do zarządzania siecią LAN. Z pewnością jej rozbudowane funkcje ucieszą przede wszystkim administratorów sieci. Umożliwia podgląd stanu zdalnego komputera, zdalne wyłączenie, blokowanie lub hibernowanie komputera, sprawdzenie profilu sprzętowego wybranej jednostki. Jest bardzo przydatne przy zarządzaniu siecią firmową, ale może się też przydać w domu, kawiarence internetowej czy w szkole. Wszędzie tam, gdzie istnieje sieć LAN. Aplikacja jest przejrzysta, prosta w obsłudze, a co najważniejsze darmowa. Program jest też bardzo lekki - nie zajmuje dużo miejsca i nie zużywa wiele pamięci.

POBIERZ

Monitoring Komputera 2.4.1 Polska wersja


Monitoring Komputera

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 3,7 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Język: POLSKI

Jeżeli masz zamiar zostawić włączony komputer idąc do pracy lub do szkoły, albo po prostu obawiasz się nieproszonych gości przy twoim pececie, to jest program dla ciebie. Pozwala on na monitorowanie co dzieje się z komputerem podczas naszej nieobecności. Sprawdza działania podejmowane przez użytkownika na pulpicie - przesyła screen z pulpitu na podany adres e-mail. Kontroluje też procesy systemowe i sieciowe. Dzięki niemu możemy więc zdalnie wykryć instalujące się na naszym komputerze wirusy oraz trojany. Niestety wersja bezpłatna nie posiada możliwości uruchomienia programu przy starcie. Wadą może być też to, że aplikacja nie działa pod nowszymi wersjami systemu Windows, a jedynie pod XP i jego poprzednikami.

POBIERZ

WinGuard Pro 2011 7.6.0.3


winguardpro

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,9 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

Dodatkowe zabezpieczenie Windowsa przed próbami zmian w plikach systemowych albo Panelu sterowania. Przede wszystkim pozwala na zabezpieczenie hasłem wybranych katalogów i funkcji systemu Windows. Można zablokować zarówno dostęp do Eksploratora jak i do połączenia internetowego. Można też uniemożliwić osobom nieznającym hasła używanie wybranych skrótów klawiaturowych. Praktycznie jest to uzupełnienie zabezpieczeń związanych z uprawnieniami administratora. Szczególnie może się przydać w pracy, gdzie pracownicy, nawet bezwiednie, mogliby uszkodzić jakieś pliki lub zmienić ustawienia w systemie bez wiedzy administratora.

Uwaga!

Początkowe hasło do używania programu brzmi: LETMEIN .

POBIERZ

Zrzutek 1.3 Polska wersja


pandacloud

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 2,5 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP
Język: POLSKI

Jak sugeruje nazwa program dokonuje zrzutów ekranu. Po uruchomieniu programu proces ten jest automatyczny. Użytkownik może ustalić jaki obszar ekranu ma być monitorowany, w jakim przedziale czasowym powinny być wykonywane zrzuty oraz ile mogą zajmować miejsca pliki docelowe. Jest przydatny przede wszystkim do kontrolowania pracowników. Praca programu jest niewidoczna dla osoby używającej komputera, a okno programu można wywołać dopiero po naciśnięciu i dłuższym przytrzymaniu klawisza F12. Aplikacja może się też przydać jeżeli mamy zamiar wykonać na naszym komputerze jakieś czynności, które przyniosą nie do końca przewidziane skutki. Niestety program nie działa pod Windows Vista.

POBIERZ

m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved