pogotowiePC


Download

Pozostałe programy zabezpieczające


Programy zabezpieczające - darmowe oprogramowanie którego nie udało nam się zakwalifikować do pozostałych działów downloadu, a które są godne polecenia. Programy te mają najróżniejsze zastosowanie i dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi wszystkimi.

Uwaga !!!
Uwaga !

Programy w tym dziale często wymagają większej wiedzy na temat komputerów, a szczegóknie oprogramowania. Dlatego programy które przy nazwie mają oznaczenie UWAGA (żółty trójkąt) przeznaczone są dla zaawansowanych użytkowników, a my nie ponosimy odpowiedzialności za szkody wyrządzone z pomocą programu.

HijackThis 2.0.4 najczęśćiej pobierany dla zaawansowanych użytkowników


HijackThis

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,4 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Język: Angielski

Jeżeli podejrzewasz, że twój komputer został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie, które zmienia wpisy w rejestrze bez twojej wiedzy, z pewnością ten darmowy program będzie dla ciebie pomocny. HijackThis to aplikacja wyszukująca i usuwająca niebezpieczne pliki z systemu operacyjnego. HijackThis jest kompatybilny z wszystkimi współcześnie użytkowanymi wersjami Windowsa. Bardzo pomocny zwłaszcza w sytuacji gdy zostanie podmieniona strona startowa w Internet Explorerze. Program pozwala też stworzyć plik log z domyślnymi ustawieniami systemu, dzięki czemu będziemy mogli odnieść się do niego w razie niechcianych zmian.

Uwaga!

Nie zalecamy samodzielnego usuwania poszczególnych wykrytych wpisów, komponentów czy programów początkującym użytkownikom.

POBIERZ

WinPatrol 19.3.2010.5 Polska wersjanajczęśćiej pobierany


WinPatrol

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,0 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Język: POLSKI

Darmowa aplikacja przeznaczona do zarządzania programami instalowanymi w systemie Windows. Śledzi uruchamiane procesy, wpisy do rejestru, aktywność plików cookie. Kontroluje też procesy plików podczas uruchamiania systemu co wpływa na szybsze uruchamianie się Windowsa. Ponad to generuje alerty o nowo uruchomionych procesach, pozwala je przejrzeć i ewentualnie zatrzymać. To świetny dodatek do ochrony twojego komputera, który działa tam, gdzie mogą zawodzić tradycyjne skanery. Chroni przed dialerami, trojanami i spywarem. Działa pod wszystkimi współczesnymi odmianami systemu Windows. Dzięki specjalnej liście BHO (Browser Helper Object), możliwe jest wykrycie zmian na stronie głównej IE.

POBIERZ

Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1 najczęśćiej pobierany


Windows Worms Doors Cleaner

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,1 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/2003
Język: Angielski

Niewielki, darmowy programik, służący do zamykania portów oraz usług, które mogą być furtką dla wszelkiego rodzaju robaków. Pozwala w prosty sposób wyłączyć wybraną usługę czy port. Dodatkowo udostępnia linki do oficjalnego biuletynu bezpieczeństwa firmy Microsoft. Chociaż zamknięcie portów nie blokuje możliwości korzystania w większości funkcji Internetu, to może zablokować funkcje udostępniania urządzeń w sieci (przy odłączeniu NetBios), albo zaburzyć aktualizację bazy wirusów niektórych programów antywirusowych (DCOM - RPC).

POBIERZ

Sophos Anti-Rootkit 1.5.4


Sophos Anti-Rootkit

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,4 MB
System operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/2003/2008/7
Język: Angielski

Rootkity to niewielkie, ale bardzo niebezpieczne programiki, które zainstalowane na naszym komputerze mogą pozwolić hackerom na przejęcie nad nim kontroli, albo umożliwić zainstalowanie innego złośliwego oprogramowania. Sophos Anti-Rootkit to aplikacja przeznaczona do wykrywania i likwidacji tego rodzaju programów. Potrafi skanować uruchomione procesy, pliki oraz rejestr w poszukiwaniu rootkitów. Jest bardzo prosty w obsłudze. Sam informuje użytkownika o wykrytych zagrożeniach i podaje możliwość zniszczenia ich.

POBIERZ

Emsisoft HiJackFree 4.5.0.2 dla zaawansowanych użytkowników


Emsisoft HiJackFree

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 3,5 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/2008/7
Język: Angielski

Bardzo dobre narzędzie dla zaawansowanych użytkowników, którzy pragną chronić swój komputer przed zagrożeniami typu hijackers, spyware, trojany czy adware. Za jego pomocą możesz śledzić wszystkie procesy, połączone z nimi moduły, a także usługi. Dodatkowo pozwala zarządzać aplikacjami uruchamianymi przy starcie systemu czy sprawdzać otwarte porty. Pomaga kontrolować wtyczki Internet Explorer. Pozwala też na analizowanie konfiguracji systemu online, dzięki systemowi online live analisys. Posiada funkcję dokładnego porządkowania uruchomionych programów według różnych kategorii: zużycia procesora, wykorzystania zasobów pamięci itp.

POBIERZ

Microsoft Baseline Security Analyzer 2.2


Microsoft Baseline Security Analyzer

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 1,6 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/2008/7
Język: Angielski

Darmowe narzędzie przeznaczone przede wszystkim dla firm. Pozwala sprawdzić stopień zabezpieczeń systemu porównując go z zaleceniami publikowanymi przez Microsoft. Wykrywa błędy konfiguracyjne i brakujące aktualizację proponując poprawne skonfigurowanie systemu. Łatanie wykrytych luk jest niezwykle proste. Wystarczy wcisnąć odpowiednie linki w pliku z raportem. Z pewnością program jest dobry dla mniej zaawansowanych użytkowników Windowsa. Jednak także bardzie zaawansowani powinni znaleźć coś dla siebie. Przede wszystkim posiada on funkcję przydatną dla administratorów sieci - skanowanie kilku komputerów na raz poprzez łącze sieciowe.

Uwaga!

Użytkownik uruchamiający program powinien być zalogowany do systemu z uprawnieniami administracyjnymi.

POBIERZ

RootkitRevealer 1.71 dla zaawansowanych użytkowników


RootkitRevealer

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,2 MB
System operacyjny: Windows NT/2000/XP/2003
Język: Angielski

Ta darmowa aplikacja jest przeznaczona raczej dla zaawansowanych użytkowników. W ich ręku będzie stanowić na prawdę potężne narzędzie. Służy do wykrywania zagrożeń typu rootkit, pozwalających hackerom na przejmowanie kontroli nad komputerem oraz instalowanie na zainfekowanej maszynie innego złośliwego oprogramowania. Wykrywa większość rootkitów. Działa poprzez wykrywanie podmienionych API dostępu do rejestru oraz systemu plików. Wyświetla szczegółową listę podejrzanych procesów, które użytkownik może sam zdecydować co jest rootkitem, a co można pozostawić w systemie.

Uwaga!

Elementów, które są prezentowane przez program nie należy automatycznie klasyfikować jako rootkity. Ich usunięcie zalecamy dopiero po szczegółowej analizie oraz wykonaniu kopii zapasowej dysku twardego (lub przynajmniej systemowego Rejestru).

POBIERZ

ESET SysInspector 1.2.26


ESET SysInspector

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 32 bit - 2,6 MB; 64 bit - 3,3 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/2008
Język: Angielski

Program, który pozwala na dokładne zdiagnozowanie komputera. Za jego pomocą możemy uzyskać informację na temat wszystkich procesów, aktywnych połączeń sieciowych, wpisów w rejestrze oraz składników systemu. Dodatkowo można od razu sprawdzić, który z procesów stanowi potencjalne zagrożenie dla komputera. Procesy są poza tym pogrupowane według stopnia potencjalnego zagrożenia jakie mogą powodować. Bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala na łatwe posługiwanie się programem nawet osobom niezbyt obeznanym z informatyką.

64 bit
32 bit

Secunia Personal Software Inspector (PSI) 2.0.0.3003


Secunia Personal Software Inspector

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 1,7 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/7
Język: Angielski

W naszym komputerze nawet 90% oprogramowania może stwarzać zagrożenie. W wielu aplikacjach są luki, które ułatwiają wirusom, trojanom i innym złośliwym programom atak na nasz system. PSI służy do wykrywania tych luk. Po analizie wszystkich zainstalowanych programów użytkownik otrzymuje informację, który z nich nie jest aktualizowany do najnowszej, zabezpieczonej wersji. Bardzo prosty, intuicyjny interfejs ułatwia pracę z programem i pozwala w łatwy sposób zaktualizować daną aplikację.

POBIERZ

AVG LinkScanner 2011 10.0 Build 1375a3626 Polska wersja


AVG LinkScanner 2011

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Wielkość: 5,4 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: POLSKI

Obawiasz się zagrożeń na stronach internetowych, a nie chcesz kupować ani instalować dużych programów antywirusowych? Narzędzie AVG LinkScanner jest niewielkim programikiem, stanowiącym część bezpłatnej aplikacji AVG Anti-Virus. Pozwala przeskanować wybrany adres strony w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń. Jeżeli wykryje zagrożenie na danej stronie zatrzymuje proces pobierania strony. Potrafi też skanować wyniki w Google, MSN i Yahoo! Działa na wszystkich nowszych wersjach Windowsa (XP,Vista,7). Z bezpłatnej wersji można korzystać z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

Uwaga!

Nie ma potrzeby oddzielnego pobierania i instalacji AVG LinkScanner, jeśli zainstalowany jest już program AVG Anti-Virus lub AVG Anti-Virus Free Edition - LinkScanner jest komponentem obu programów.

POBIERZ

Prey 0.5.3


Prey

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 5,4 MB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7
Język: Angielski

Bardzo przydatny, bezpłatny programik do lokalizowania urządzeń przenośnych typu telefon komórkowy czy laptop. Jest niezwykle łatwy w obsłudze, co stanowi jego główną zaletę. Bardzo łatwo instaluje się na każdym komputerze. Działa poprawnie pod wszystkimi używanymi obecnie wersjami Windowsa. Bardzo pomaga, jeżeli będziemy chcieli namierzyć zagubiony lub skradziony sprzęt. Umożliwia nawet wykonanie zdjęcia złodzieja, jeżeli w laptopie jest wbudowana kamerka. Może być też przydatny przy lokalizowaniu osób - jeżeli jesteśmy pewni, że mają przy sobie dane urządzenie mobilne. Ogromną zaletą aplikacji jest jej "lekkość" na wszystkich platformach. Prey został napisany w bashu, dzięki czemu nie ma żadnych zależności i nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów na systemach Windows, Linux, Mac OS X czy Android. Jedyne wymaganie programu dotyczy systemu Linux, gdzie powinien być uruchamiany z konta root.

POBIERZ

m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved