pogotowiePC


Download

Darmowe programy do szyfrowania danych


Programy przeznaczone do szyfrowania danych, umożliwiają szyfrowanie wybranych plików lub całych dysków, niektóre pracują przy tym "w locie", co oznacza, że użytkownik mając zabezpieczone w pełni zasoby może z nich korzystać identycznie jak w przypadku zasobów nie zabezpieczonych. Większość programów wykorzystuje tak silne algorytmy szyfrujące, że praktycznie nie ma możliwości aby dane zostały odczytane przez osoby niepowołane.

TrueCrypt 7.0a Polska wersja najczęśćiej pobierany


TrueCrypt

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 3,4 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/7
Język: POLSKI

Bardzo dobry, rozbudowany program do szyfrowania danych na licencji freeware. Szyfruje wszelkiego rodzaju nośniki pamięci. Pozwala też na tworzenie wirtualnych zaszyfrowanych partycji widocznych tylko dla osób upoważnionych. Użytkownik tworzący taką partycję sam określa jej wielkość oraz hasło dostępu. Korzysta z algorytmów ES-256, Serpent i Twofish. Możliwe jest też szyfrowanie kaskadowe używające kilku algorytmów po kolei. trueCrypt w wersji 7 pozwala szyfrować plik wymiany i hibernacji systemów Vista i Windows 7, daje też dostęp do wszystkich zaszyfrowanych danych na komputerze, za pomocą narzędzia Favorite Volumes Organizer. Nowością jest też możliwość szyfrowania partycji na dyskach o sektorach wielkoci 4096, 2048 i 1024 bajtów.

POBIERZ

DiskCryptor 0.9.593.106


DiskCryptor

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,6 MB
System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/2003/2008/7
Język: Angielski

Bezpłatne narzędzie produkcji rosyjskiej, służące do szyfrowania danych na różnych nośnikach. Konkurencja dla popularnego TrueCrypta. Używa algorytmów AES, Twofish i Serpent, które pozwalają na kaskadowe szyfrowanie danych. Możliwe jest szyfrowanie dowolnych partycji, także woluminów systemowych. Pozwala ustalić skróty klawiszowe, umożliwiające odczyt zaszyfrowanych danych. Sprawdza się także przy szyfrowaniu dysków CD/DVD. Dyski, zaszyfrowane przy pomocy tego programu są bardzo wydajne. Zaletą aplikacji DiskCryptor jest też wsparcie technologii układów kryptograficznych VIA, używanej w nowych modelach procesorów Intela.

POBIERZ

Keyparc 0.9.3.1 - wersja rozwojowa


Keyparc

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 3,7 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/XP/Vista
Język: Angielski

Ciekawa, bezpłatna aplikacja, przeznaczona do szyfrowania danych. Umożliwia udostępnianie zaszyfrowanych plików itp. wybranym osobom. Działa na wszystkich najpopularniejszych systemach (Windows, Linux, MacOS). Aby korzystać z programu należy się zarejestrować na stronie producenta, podając swój e-mail. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, w systemie Windows instaluje się w pasku menu dzięki temu mamy do niej łatwy i szybki dostęp. Keparc 0.9.3.1 pozwala zmieniać w razie potrzeby dane i hasła użytkowników, którzy współkorzystają z nami z zaszyfrowanych plików i innych danych. Umożliwia szyfrowanie w trzech formatach: AES, NTT/Mitsubishi Camellia i 3DES.

POBIERZ

SafeDecryptor 1.5


SafeDecryptor

Licencja: bezpłatna (freeware)
Wielkość: 0,2 MB
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Język: Angielski

Bezpłatny, szybki i łatwy w obsłudze program służący do rozszyfrowywania danych zaszyfrowanych przy pomocy komercyjnego SafeCryptor. Bardzo przydatny dla osób współpracujących z użytkownikami SafeCryptora, które jednak nie chcą wykupywać licencji na ten program, a potrzebują rozszyfrować przesłane dane. Przy pomocy tych programów można bezpiecznie przesyłać numery kart kredytowych, hasła itp. przez popularne komunikatory czy pocztę e-mail. Klucz, według którego powinna być zaszyfrowana wiadomoć powinien zostać wygenerowany na komputerze, na którym ma ona być odczytana.

POBIERZ

m
Mapa strony Kontakt Reklama Polityka prywatności

Copyright BezpiecznyPC.pl 2009-2011 All rights reserved